Білоруські народні танці

e-mail

Білоруські народні танці

Коріння білоруського народного танцю йдуть у тринадцяте-чотирнадцяте століття, коли починалося формування і розвиток трьох великих народів - російського, білоруського і українського. Перші елементи танцю з'явилися ще раніше і мали релігійне походження. Еволюція танцю відбувалася одночасно зі становленням білоруської самобутності.

У всі віки жодне свято, чи то сімейні свята (весілля і так далі) або народні гуляння (Масляна) не проходили без танців. Правила та особливості цих танців відрізнялися не тільки від села до села, але й від району до району.

Білоруські народні танці можна розділити по циклах, відповідним чотирьом порам року. Взимку найяскравішою подією була Колядний тиждень і святочні вечори, весняний сезон відкривала Масляна, влітку молодь стрибала через багаття на Купала, осінній сезон відкривали Дожинки.

Самим яскравим і простим білоруським танцем є хоровод і його похідні.

Багато народних білоруських танців своєю метою ставлять познайомити хлопців та дівчат, тому досить багато парних танців. Можливе поєднання парних танців з хороводами, зміна партнерів під час танцю. Білоруський народний танець оригінальний і самобутній.

Яндекс.Метрика        Іконка карти сайту