У Львові відкрили пам'ятник Володимиру Івасюку

e-mail

Пам'ятник Івасюку20 грудня, у Львові відкрили пам'ятник видатному композитору та поету Володимиру Івасюку. Ініціатором і меценатом, на кошти якого було створено пам'ятник, став музикант, лідер групи Океан Ельзи Святослав Вакарчук.

Пам'ятник заввишки 2,6 м виготовлений із бронзи, а постамент - з граніту. Монумент встановлений на монолітній кам'яній брилі; навколо пам'ятника з мозаїки та гранітної плитки викладена гітара.

Як повідомили у прес-службі групи Океан Ельзи, вартість проектних робіт та виготовлення пам'ятника склали 360 000 грн.

Пам'ятник бло встановлено на проспекті Шевченка, 7-9 не випадково - саме це місце знаходиться по дорозі з філармонії до музичної академії, якій часто ходив Володимир Івасюк.

Автори пам'ятника: скульптор Сергій Олешко та архітектор Михайло Ягольник. Кошти на благоустрій прилеглої території - 174 000 грн - були виділені з міського бюджету Львова.

На церемонії відкриття пам'ятника були присутні члени родини Володимира Івасюка, громадські діячі.

Також сьогодні міський Голова Львова Андрій Садовий вручив Вакарчуку відзнаку Золотий герб м. Львова.

Нагадаємо, ідею встановлення пам'ятника Святослав Вакарчук озвучив в 2006 році на святкуванні 750-річчя Львова. За його ж клопотанням, восени 2006 року мер Львова Андрій Садовий створив організаційний комітет зі створення пам'ятника. Оргкомітет звернувся до заступника голови Львівського відділення Спілки архітекторів України Михайла Ягольника та скульптора Сергія Олешка, - з проханням розробити концепцію майбутнього пам'ятника композитору. 6 серпня 2010 був затверджений проект, а 15 липня 2011 виконавчий комітет Львівської міської ради затвердив вимоги щодо встановлення пам'ятника.

***

Володимир Івасюк (4 березня 1949, Кіцмань, Чернівецька область - 24/27 квітня 1979, Брюховецький ліс під Львовом) - український композитор і поет; Герой України (2009, посмертно).

Один із основоположників української естрадної музики.

Автор 107 пісень, серед яких, напевно, найвідоміша українська естрадна пісня Червона рута, 53 інструментальних творів, музики до кількох спектаклів. Живописець.

Яндекс.Метрика        Іконка карти сайту