На київському кінофестивалі Молодість покажуть понад 300 фільмів

e-mail

Кінофестиваль Молодість
42-й Міжнародний кінофестиваль Молодість пройде 20-28 жовтня 2012 у Києві. У програмі - більш ніж 300 фільмів, у тому числі 60 - українських.

Про це повідомив на прес-конференції програмний директор МКФ Молодість Денис Никитенко.

Розповідаючи про фестиваль він зазначив, що на сьогоднішній момент сформована половина конкурсної програми. Так, серед фільмів учасників конкурсу будуть представлені: Рік, коли Доллі Партон була моєю мамою (The year Dolly Parton was my mom) Тари Джонс (Канада), Нирки (Poupata) Зденека Жираско (Чехія), алій (алія) Елі Вайман (Франція ), Здоровань (Teddy Bear), Мадс Маттіесен (Данія), Віддай мені здобич (Gimme видобутку) Адама Леона (США), Істальгія Дар'ї Онищенко (Україна).

Говорячи про позаконкурсних програмах та спеціальних подіях, Нікітенко зазначив німецьку програму, традиційні Ночі короткого метра, програму Американських хітів, програму Нового російського кіно, створену разом з фестивалем Кінотавр, і інші події.

"У рамках колаборації з кінофестивалем в Клермон-Феррані буде представлена ​​програма короткометражних фільмів LABO, в програмі Фестиваль Фестивалів будуть представлені 10 кращих світових фестивальних хітів, у тому числі остання робота Кім Кі Дука-, що отримала Золотого лева у Венеції. На фестивалі також буде представлена ​​ретроспектива фільмів французького режисера Алана-Роба Грійє, а в рамках програми Синергія - ретроспектива Артура Ліпсета, творчістю якого захоплювалися Стенлі Кубрик і Джордж Лукас ", - розповів Денис Никитенко.

В рамках Молодості також пройде ретроспектива Богдана Ступки, а також буде представлена ​​остання робота Кіри Муратової, яку режисер представить особисто.

Серед гостей, які приїдуть на фестиваль, - легендарний французький режисер Лео Каракс, який вже приїжджав на фестиваль багато років тому, а в цьому році режисер приїде на Молодість вже як метр світового кіно.

Фільмом відкриття фестивалю, як повідомлялося раніше, стане українська німа стрічка 1927 року - шкурник, яка була відреставрована тільки в цьому році. У картині радянська влада побачила карикатуру на себе і заборонила шкурник до показу. Фільм був знайдений завдяки невеликій замітці Осипа Мандельштама, який бачив фільм і дуже хвалив його в своїх текстах. Саме ці посилання надихнули мистецтвознавців почати пошуки фільму, єдина копія якого знайшлася тільки в Держфільмофонді РФ. На її основі Національна кіностудія ім. Довженко і зробила реставрацію фільму.

"Ціле покоління українських кінематографістів просто мріяли побачити цю стрічку, але не мали такої можливості, - розповів на прес-конференції заступник гендиректора Національного центру Олександра Довженка Іван Козленко -. Це, по суті, перший антирежимний фільм, картина нехарактерна навіть для європейського кіно того часу, бо несе в собі певну абсурдистську, навіть сюрреалістичну складову ".

Фільм буде представлений на відкритті МКФ Молодість 20 жовтня в Національній Опері України. Показ відбудеться в супроводі симфонічного оркестру під керуванням Германа Макаренка. Нову музику до стрічки написав відомий український композитор В'ячеслав Назаров.
Яндекс.Метрика        Іконка карти сайту