Індійський танець

e-mail

Індійський танець

Класичний індійський танець - найдавніший танець у світі. Немає більш досконалого народного танцю, ніж танець індійської народності. Коріння його глибоко релігійні і спрямовані на радість богам.

Довгий час носіями індійських танців були жерці храмів і бродячі артисти, які переносили різні види танцю з селища в селище, з храму в храм. Танець супроводжував гру на музичних інструментах і співах про життя простих людей і про діяння богів. Але як і в будь-який інший народній танцювальній традиції, народний танець неоднорідний по регіонах. На півдні Індії прості люди танцюють Бхарат-натьям, на сході - Одісси, на півночі - Катхак. До цих пір рухи індійських народних танців не канонізовані.

Логічно припустити, що народні танці танцюють в народному одязі. Народний одяг для жінок в Індії - сарі. Зауважимо, що за манерою одягати сарі жінки різних штатів дуже відрізняються один від одного. В одних штатах сарі просто намотують на тіло, залишаючи вільно висіти кінець, в інших споруджують широкі тани. У північних штатах сарі майже не носять, а широке поширення мають сукні зі штанами і покривало для того, щоб закривати голову. Також відрізняються аксесуари та прикраси для народних танців.

Індійський танець від Планета-Фітенс. Відеоурок № 1
Індійський танець від Планета-Фітенс. Відеоурок № 2
Індійський танець від Планета-Фітенс. Відеоурок № 3
Урок танцю Мандала. частина 1
Урок танцю Мандала. частина 1
Яндекс.Метрика        Іконка карти сайту