Степ

e-mail

Степ (чечітка)

Чечітка - різновид танцю, характерною особливістю якої є ритмічна ударна робота ніг. Інша назва - степ (від англ. Step dance, від step - «крок»; в англійській мові цей термін включає будь-які танці з упором на роботу ніг, а для чечітки використовується термін tap dance, від tap - «стукати», «легкий стукіт »). Як правило, чечітка виконується в спеціальному взутті, підбитому металевими пластинами. Втім, ці металеві пластини - завоювання нового часу. Засновники жанру (Білл Робінсон, Семмі Девіс-молодший, брати Ніколас і ін) ними не користувалися, покладаючись на тверді підошви черевиків і дубовий підлогу.

Чечітка походить від змішування різних культур насамперед ірландського танцю і афроамериканських танцювальних традицій. Особливо популярна вона стала в США, де сплавилося безліч культурних традицій і на рубежі XIX-XX століть з'явився новий танець.

Чечітка заслужено вважається одним з найстильніших танців. Відчуття стилю виникає завдяки зовнішній поважності, розслабленості, свободи танцюриста. При цьому кожен удар чечеточніка точно виміряний, підпорядкований залізному ритму.

Танець побудований на 4-х базових рухах, а саме: Stomp, hop, step, flap.

Завдяки своїй ефектності степ популярний у всьому світі. Навіть серед відомих людей є велика кількість шанувальників чечітки. Наприклад, відомий режисер Такеші Кітано із задоволенням б'є чечітку і іноді влаштовує благодійні виступи, зустрічі з друзями. Режисер хвацько витанцьовує тап, демонструючи свою майстерність не лише в режисурі, але і в хореографії. Це зайвий раз підтверджує, що чечітку може навчитися танцювати кожен. Трохи терпіння і степ вам підкориться.

Такеші Кітано танцює степ.
PLASTICA урок чечітки. Хореограф - В.Жирнова
Tap Dance: Shuffle. Відеоурок.
Яндекс.Метрика        Іконка карти сайту