Татарські народні танці

e-mail

Татарські народні танці

Ще один народ, який успішно проніс своє багату культурну спадщину крізь біди і негаразди, що обрушилися на нього - татари.

Як і в багатьох інших народних танців, основна мета татарського народного танцю - знайомство хлопця і дівчини з метою створення сім'ї і тому хлопці в танці показують свою силу, швидкість і мужність, а дівчата - грацію та ніжність.

Розвитку народної культури заважала реакційна мораль буржуазії та духовенства, і татарський народний танець у тому вигляді, в якому ми знаємо його зараз з'явився тільки в двадцятому столітті. Через негативне ставлення влади до розваг простого нарду рідко можна було помітити масові гулянки з великою кількістю танцюючих. Та й ніколи було розважатися простим селянам ...

Танці можуть бути сольними та парними (причому можуть танцювати два хлопці в парі («танець двох друзів»), можуть танцювати окремо група дівчат і група хлопців ...

У різні пори року татари танцювали різні танці. Взимку це були «аулакеі» і «кіч утиру». Навесні і влітку для танців не було часу, лише для відзначення свята «Сабантуй».

Як правило, свято завершувався загальним танцем хораном. Сенс загального танцю - єдність народу, спільність його для досягнення своїх цілей.

Татарські народні танці - відео
Сабантуй. татарський танець
Татарський танець у виконанні ансамблю "Юність"
Татарський танець «Танкур»
Яндекс.Метрика        Іконка карти сайту