Українські народні танці

e-mail

Українські народні танці

Народна творчість України - одне з найяскравіших не тільки на території країн колишнього Радянського союзу, але і у всьому світі і танці займають у ньому одне з найважливіших місць. Як і будь-який інший народний танець, український розвивався протягом всієї історії народу, що проживає на території сучасної України і ввібрав в себе результати багатовікового становлення української самобутності, досить сильно відрізняється від російської і білоруської.

Одним з найбільш улюблених і відомих на весь світ українських танців є гопак. У танці беруть участь юнаки та дівчата, причому хлопці танцюють енергійно, різко, задерикувато, а дівчата м'яко, ласкаво й ніжно. Всього в естрадній версії танцю беруть участь 7 осіб-5 юнаків та 2 дівчини. Обов'язковий народний костюм. Дівчина одягнена в широку спідницю з національним орнаментом, у волосся вплетені стрічки, юнак у широких штанях і білій сорочці.

Україна - велика країна, і до кожної територіальної зоні свої особливості народних танців. Східна Україна з культурної спадщини близька до Росії, Центральна більш самобутня, а найяскравішою «козацької» культурою володіє Західна Україна. Відрізняються ці зони за темпом танців, особливостям кроків, стрибків і проходок.

Одним із самих яскравіших номерів із репертуару ансамблю "Колібрі" є танець "Україна" - стилізований під сучасний українських народний танець

"Україна" - у виконанні хореографічного ансамблю "Колібрі"
Яндекс.Метрика        Іконка карти сайту